Πολιτιστικά

Τσικνοπέμπτη με πάρτι μασκέ και σουβλάκια στο σχολείο μας!

Η Τσικνοπέμπτη φέτος στο σχολείο μας ήταν μια μέρα γεμάτη κέφι, μουσική και… σουβλάκια!
Από νωρίς το πρωί, οι μαθητές έρχονταν στο σχολείο ντυμένοι με περίτεχνες στολές, έτοιμοι για γλέντι. Πριγκίπισσες, αστυνομικοί και σούπερ ήρωες, γέμισαν τις τάξεις και τις αυλές με χρώμα και χαρά.
Η γιορτή ξεκίνησε με μουσική και χορό. Ο ήχος από τα ηχεία του σχολείου γέμισε τον αέρα, ενώ οι μαθητές χόρευαν ασταμάτητα, τραγουδώντας παραδοσιακά και καρναβαλικά τραγούδια.
Το αποκορύφωμα της ημέρας, όμως, ήταν τα ψητά! Μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ήρθαν από νωρίς στο σχολείο και έστησαν ψησταριά. Ψήσανε με μεράκι νόστιμα σουβλάκια για όλους, προσφέροντάς τα στους μαθητές και στους γονείς που μας επισκέφτηκαν.
Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την πολύτιμη προσφορά τους! Η Τσικνοπέμπτη στο σχολείο μας ήταν μια μέρα γεμάτη χαρά και κέφι που θα τη θυμόμαστε.
Και του χρόνου με υγεία!